środa, 22 października 2014

"Chodź tak, jakbyś miała za sobą trzech mężczyzn."

Paloma Faith - Only Love Can Hurt Like This (Live)


Piękna, wysoka i smukła kobieta o długich, idealnie gładkich, błyszczących, ciemnych włosach i wielkich, skrzących się oczach pozuje w niespotykanej na co dzień, śnieżnobiałej sukni. Na jej różowych, pełnych ustach maluje się delikatny uśmiech. Bystre spojrzenie ciemnobrązowych tęczówek skierowane jest wprost na obiektyw.
W tym samym kierunku patrzy pewien starszy człowiek, którego resztki siwych włosów zdradzają sędziwy już wiek. Wystające z górnej kieszeni prążkowego, granatowego, idealnie skrojonego garnituru wystają barwne chustki. Od zawsze kochał kolory. Z jego szarych oczu bija nieokreślona słowami duma. Jego najnowsze dzieło już prawie finiszuje. Na drugim planie fotografii pomocnik wykonuje już ostatnie poprawki. Jeszcze chwila i wszystko będzie gotowe.
Marzeniem każdej kobiety jest w tak wyjątkowym dniu przyciągać wzrok zjawiskowym wyglądem. Oscar de la Renta stanął na wysokości zadania; Amal Alamuddin nikt nie był w stanie się oprzeć.

Kreacje dominikańsko-amerykańskiego projektanta kochali wszyscy. Ówczesna bogini elegancji, Jackie Kennedy pokochała garsonki, znane gwiazdy filmu oraz przemysłu muzycznego odważnie prężyły się na czerwonym dywanie w sukniach jego autorstwa, nawet "zwykłym śmiertelnikom", przeciętnym ludziom zapierało dech w piersiach na widok kolejnych kolekcji. Bo jaka dziewczyna nie pokochała od pierwszego wejrzenia czerwonej sukni Blair Waldorf w pierwszym odcinku czwartego sezonu popularnego serialu Plotkara?

Wraz z jego śmiercią do przeszłości odeszła pewna epoka. Ci, którzy znali go osobiście, jak również osoby, dla których był inspiracją, lecz nie zaznały tego zaszczytu zadbają o to, aby pamięć o nim była wieczna. Legendarne już kreacje obronią się same i będą na językach wielu przez jeszcze długi okres czasu.

Dziękujemy. Za wszystko.
                                                   

                                           
Monique

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dodaj coś od siebie

© The Rolling Style 2012 | Blogger Template by Enny Law - Ngetik Dot Com - Nulis