wtorek, 16 września 2014

Louis Vuitton boi się nudy!

Interpretacja monogramu wykonana przez Cindy Sherman

Jeśli jesteście znudzeni tym, co prezentuje dom mody Louis Vuitton i naprawdę macie dosyć jednolitego, przeżutego monogramu (nie wiem czy jest to możliwe, ale może ktoś taki istnieje), to zapraszam Was do zapoznania się z niebanalnym odświeżeniem, rozpoznawalnego na całym świecie, wzoru marki LV. 

Sześciu wybitnych projektantów i jeden wzór - czy może powstać coś pomysłowego, zgodnego nie tylko z filozofią marki, ale i z osobowością takich indywidualności? Karl Lagerfeld, Christian Louboutin, Cindy Sherman, Frank Gehry, Marc Newson, Rei Kawakubo sprostali swojemu zadaniu i stali się przykładem najlepszej kolaboracji w świecie mody.

Zapoznajcie się najpierw z video prezentującym nowe produkty LV.


W filmie pojawiają się znane modelki takie jak: Freja Beha Erichsen, Liya Kebede, Julia Nobis i Saskia de Brauw.

Projekt Christiana Louboutin'aProjektant postanowił wyrazić ważną część siebie w postaci tego projektu. Zainspirował się rodzinnym miastem - Paryżem i wykorzystał nieodzowny element jego prac - czerwień pojawiającą się z drugiej strony toreb jak również zdobiąca ich wnętrze. Christian postawił na użytkowość. Monogramem LV ozdobił torbę na zakupy, którą on sam często widuje u młodych, zabieganych kobiet na małych, klimatycznych targach nie tylko we Francji, ale także w takich miastach jak Los Angeles.

Projekt Cindy Sherman

Cindy Sherman - amerykańska artystka współczesna, kobieta, która robiła wszystko. Pracowała na planach filmowych, zajmuje się fotografią i szeroko pojętą sztuką. Ciągle tworzy, ciągle jest w podróży, to zainspirowało ją do zrobienia wielkiego kufra, którego szuflady mają kolorystyczne odzwierciedlenie w skrzydłach papugi artystki. Cindy ozdobiła projekty wykonanymi przez siebie zdjęciami by nadać im typowo turystycznego stylu. 

Projekt Franka Gehry'ego


Frank Gehry - amerykański projektant pochodzenia polsko-żydowskiego oraz czołowy przedstawiciel dekonstruktywizmu zdecydował się zrobić to, co robi najlepiej, pobawił się kształtami. Amerykanin nie lubi sztywnych brył, więc postanowił trochę nagiąć typowy format torebki. Wnętrze wyszyto materiałem w kolorze granatu, co jak sam autor przyznaje, nadaje bardziej prywatnego charakteru.

Projekt Karla Lagerfelda

Karl Lagerfeld zdecydowanie nie potraktował powierzonego mu zadania na poważnie. Projektant spojrzał na monogram z przymrużeniem oka i stworzył bokserski zestaw. Zainspirowała go do tego rosnąca popularność boksu nie tylko wśród mężczyzn, ale także u kobiet. Kto nie chciałby mieć rękawic z monogramem LV? Taka była myśl przewodnia Karla a jej efekt jest zadziwiający i z pewnością niepowtarzalny.

Projekt Marca Newsona


Marc Newson postawił również na użytkowość w swoim projekcie oraz minimalizm. Stworzył plecak, zdawałoby się, że tylko plecak obszyty futerkiem, ale prócz niespotykanego materiałowego rozwiązania postanowił, usztywnić go tak, aby kładziony na ziemię, nie przewracał się. Produkt występuje także w granatowej i kremowej wersji kolorystycznej.

Projekt Rei Kawakubo
Rei Kawakubo - japońska projektantka, która jest założycielką Comme des Garcons, zdecydowała się na dokonanie modowego świętokradztwa. Jednym się to podoba, drugim nie za bardzo. Torba Louis Vuitton z dziurami? Projekt kontrowersyjny, ale chyba o to chodziło. Pomysł z pewnością niespotykany. Czy tandetny? To kwestia gustu.

Vera

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dodaj coś od siebie

© The Rolling Style 2012 | Blogger Template by Enny Law - Ngetik Dot Com - Nulis